Porovnanie hypoték a interaktívna hypokalkulačka

Porovnanie hypoték vám pomôže zorientovať sa v úveroch na bývanie jednotlivých bánk. Hypokalkulačka pre vás porovná úroky, výšku mesačnej splátky, poplatky za poskytnutie úveru aj celkové preplatenie hypotéky.

Zadajte požadované parametre hypotéky

Zadajte množstvo peňazí, ktoré si chcete požičať (minimálne 3 000 €).
Vyberte si, ako dlho chcete požičané peniaze splácať.
Vyberte si, ako dlho chcete mať úrok a splátku nemenné. Voľba „bez fixácie“ znamená variabilný úrok (môže sa meniť kedykoľvek).
Zadajte hodnotu bytu alebo domu, na ktorý si chcete vziať hypotéku.
  • Ak hodnotu zadáte, zobrazí sa prepočet LTV (Loan to Value), ktorý vyjadruje pomer žiadanej sumy k hodnote bytu/domu a zároveň Vás v tabuľke upozorníme na prípadné prekročenie maximálnej výšky LTV pre danú hypotéku.
  • Ak hodnotu nezadáte, zobrazia sa všetky hypotéky bez prípadných upozornení na prekročenie maximálnej výšky LTV.
Porovnanie vám pošleme emailom a ak sa objaví nová, výhodnejšia ponuka, hneď vám dáme vedieť. Rýchlo, nezáväzne a zadarmo.
Prosím, zaškrtnite súhlas so spracúvaním osobných údajov. Udelenie súhlasu je slobodné a dobrovoľné. Vezmite však na vedomie, že jeho poskytnutie je nevyhnutné pre spracovanie vašej žiadosti.

Nebola nájdená žiadna hypotéka s požadovanými parametrami.
Prosím, zadajte iné parametre.

Pozrite si aj prehľad úrokov

Porovnanie hypoték vám pomôže zorientovať sa v ponukách bánk

Hypotéky a hypotekárne úvery sú účelové úvery poskytované na investície do nehnuteľností. Ak sa práve rozhodujete o kúpe bytu, domu alebo pozemku na hypotéku a chcete vedieť, v ktorej banke získate najvýhodnejší hypotekárny úver s najnižším úrokom, ste na správnom mieste. Urobte si porovnanie hypoték a zistíte, s ktorým hypotekárnym úverom môžete financovať svoje bývanie.

Ktorá hypotéka je najvýhodnejšia?

Zorientovať sa v súčasnej ponuke hypotekárnych úverov nie je vôbec jednoduché. Aby ste nemuseli strácať čas hľadaním aktuálnych úrokových sadzieb a poplatkov na internetových stránkach jednotlivých bánk alebo ich osobnou návštevou, naša hypokalkulačka vám ukáže aktuálny prehľad hypoték na trhu.

Porovnanie hypotekárnych úverov – Čo si všímať?

Pre nájdenie tej najlacnejšej hypotéky stačí do hypokalkulačky zadať, koľko si chcete požičať a ako dlho plánujete hypotéku splácať. Pre ešte užší výber hypotekárnych úverov si môžete zvoliť konkrétnu dĺžku fixácie úrokovej sadzby. Pri hypotekárnych produktoch si všímajte najmä

  • výšku úroku
  • fixáciu
  • poplatok za poskytnutie
  • celkové preplatenie

Hypokalkulačka porovnáva hodnotu LTV - Čo to znamená?

Výška hypotéky, ktorú vám banka poskytne, závisí aj od hodnoty kupovanej nehnuteľnosti. Parameter LTV určuje, do akej maximálnej výšky z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti vám banka peniaze požičia. Ak je LTV 70 %, banka vám požičia financie maximálne do výšky 70 % z hodnoty kupovanej nehnuteľnosti.

Porovnanie hypoték – zariadenie domácnosti Foto: Pexels

Je hypotéka s najnižším úrokom najlepšia hypotéka?

Výška úroku nie je to jediné, na čo by ste sa pri výbere hypotekárneho úveru mali sústrediť. Mnohí návštevníci, ktorí si urobili porovnanie hypoték, sa sústredili predovšetkým na porovnanie úrokov hypoték. Pri hypotekárnom úvere by vás však mala zaujímať aj dĺžka fixácie úroku, poplatok za poskytnutie hypotéky a podmienky predčasného splatenia.

Predbežný záujem o hypotéku môžete vyjadriť aj cez internet

Vybavenie hypotéky si bude vyžadovať vašu osobnú návštevu. Predbežný záujem o úver však môžete vyjadriť prostredníctvom online formuláru. Skontaktuje sa s vami hypotekárny špecialista, s ktorým si cez telefón môžete dohodnúť stretnutie, prípadne mu položiť prvé otázky.

Vývoj cien nehnuteľností na bývanie v SR

Rok Cena m2
2021 2 176 €
2020 1 762 €
2019 1 574 €
2018 1 464 €
2017 1 338 €
2016 1 301 €

Fixácia úroku

Fixácia úrokovej sadzby predstavuje obdobie, počas ktorého vám banka garantuje stanovenú výšku úrokovej sadzby. Po uplynutí doby fixácie vás banka písomne informuje o zmene úrokovej sadzby. Odborníci odporúčajú zafixovať si nízku úrokovú sadzbu na čo najdlhšie obdobie (aspoň 5 rokov).

Online hypotéka a fixácia úroku

Fixácia úrokovej sadzby predstavuje obdobie, počas ktorého vám banka garantuje stanovenú výšku úrokovej sadzby. Po uplynutí doby fixácie vás banka písomne informuje o zmene úrokovej sadzby. Odborníci odporúčajú zafixovať si nízku úrokovú sadzbu na čo najdlhšie obdobie (aspoň 5 rokov).

Tip: Ku koncu fixácie máte možnosť splatiť hypotekárny úver bez pokuty.

Hypokalkulačka – financovanie bývania Foto: Pexels

Ako funguje hypokalkulačka?

Všetky hypotéky, ktoré vyhovujú vami zadaným kritériám, si môžete porovnať podľa tých stĺpcov v tabuľke, pod ktorými je modrý trojuholník. Zoradením údajov v tabuľke nájdete hypotéku s najnižšou mesačnou splátkou, najlepším úrokom alebo najmenším preplatením. Ďalšie dôležité informácie o hypotekárnych úveroch sú v časti „Viac o hypotékach“ v pravom stĺpci. Texty v tejto sekcii vám poskytnú detailnejší pohľad na postup vybavenia hypotéky, poplatky spojené s hypotékou, úročenie hypotekárnych úverov a fixácie úrokových sadzieb, podmienky bánk pre predčasné splatenie hypotéky a mimoriadne splátky i podmienky pre priznanie hypotéky pre mladých.

Vysvetlivky:

  • Úrokové sadzby za hypotéky sú v ročnom vyjadrení.
  • Mesačná splátka je počítaná ako anuitná splátka.
  • LTV v tvare „Neuvádza“ predstavuje nezistený údaj.

Chcete zvýhodnenú hypotéku so štátnou bonifikáciou? Pozrite si hypotéky pre mladých.

Hypotéky pre mladých