Sporiace účty a vkladné knižky pre deti

Sporiace účty a vkladné knižky pre deti

Sporiace účty pre deti, vkladné knižky alebo iné sporiace produkty pre deti a mladých sú moderné spôsoby, ako môžete svojim deťom našetriť peniaze pre ich jednoduchší vstup do dospelosti. Na TotalMoney.sk si rýchlo a jednoducho porovnáte tie najvýhodnejšie vkladné knižky a sporiace účty pre deti. Porovnávať si ich môžete podľa úročenia, poplatkov alebo bonusov, ktoré ponúkajú.

Zadajte požadované parametre produktu na sporenie pre dieťa

Zadajte množstvo peňazí, ktoré chcete vložiť na sporiaci účet alebo vkladnú knižku.

Vyberte si, či chcete porovnávať:

  • len účty bez výpovednej lehoty,
  • len účty s výpovednou lehotou,
  • všetky sporiace účty (to znamená účty bez výpovednej lehoty aj účty s výpovednou lehotou).
Výpovedná lehota je doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu z účtu banke. Napríklad ak je výpovedná lehota 1 mesiac, tak výber z účtu musíte banke ohlásiť 1 mesiac vopred.
Zo sporiacich účtov bez výpovednej lehoty možno peniaze vyberať kedykoľvek, pokiaľ v Komentári nie je uvedené inak.

bez výpovednej lehoty
s výpovednou lehotou
Svoje peniaze môžete zhodnotiť aj výhodnejšie. Nechajte nám svoje kontaktné údaje a my vám nezáväzne predstavíme iné možnosti s vyššími výnosmi.
Prosím, zaškrtnite súhlas so spracúvaním osobných údajov. Udelenie súhlasu je slobodné a dobrovoľné. Vezmite však na vedomie, že jeho poskytnutie je nevyhnutné pre spracovanie vašej žiadosti.

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov uvedených vo formulári spoločnosťou TotalMoney, s.r.o, za účelom spracovania žiadosti pre potreby jej následného zaslania spol. FINGO, a.s. za účelom ponuky finančnej služby..
Súhlasím s marketingovým oslovením spoločnosťou TotalMoney, s.r.o. v prípade, ak ešte nie som klientom spoločnosti.

TotalTip

Porovnanie sporiacich účtov a vkladných knižiek pre deti

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Ročný
úrok Zoradené
Ročná úroková sadzba. Vyjadruje, koľko získate za vloženie peňazí na sporiaci účet alebo vkladnú knižku. Čím je úrok vyšší, tým získate viac.
Výpovedná
lehota
Doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu banke. Napríklad ak je výpovedná lehota 1 mesiac, tak výber zo sporiaceho účtu alebo vkladnej knižky musíte banke ohlásiť 1 mesiac vopred.
Zo sporiacich účtov a vkladných knižiek bez výpovednej lehoty možno peniaze vyberať kedykoľvek, pokiaľ v Komentári nie je uvedené inak.
Poplatok
za predčasný
výber
Predčasný výber (pred uplynutím výpovednej lehoty) je spoplatnený percentom z predčasne vyberanej sumy.
0 % znamená, že môžete vyberať kedykoľvek a bez poplatku. Pomlčka znamená, že banka predčasný výber spoplatňuje buď zrážkou z úroku alebo iným spôsobom popísanom v Komentári.
Pri dodržaní výpovednej lehoty je výber z účtu zadarmo.

Komentár
Sporenie k Detskému účtu 5,00 % Bez výpovednej lehoty 0 % Pravidelný mesačný vklad od 10 do 20 €, doba sporenia 36 alebo 60 mesiacov, k jednému účtu si možno otvoriť 1 Sporenie, úroky pripisované po ukončení doby sporenia, pri predčasnom výbere strata úrokov vo výške 100%. Požiadať
Podrobnosti
Sporiaci účet k Detskému účtu Sloník 0,55 % 7 dní 0,50 % Možnosť vkladať peniaze kedykoľvek, úroky sú pripisované mesačne. Požiadať
Podrobnosti
Detská vkladná knižka 0,20 % Bez výpovednej lehoty 0 % 100% dodatkový úrok, ak počas roka nedôjde k výberu z vkladnej knižky (ani výberu úrokov) a ak bude knižka otvorená viac ako 1 rok. Výnos je vyplácaný raz ročne k 31. 12. Požiadať
Podrobnosti
Detská vkladná knižka 0,10 % Bez výpovednej lehoty 0 % Po roku pravidelného sporenia zvýhodnený úrok 0,30 % p.a., ak na úspory nesiahnete. Suma sporenia 10 EUR mesačne/30 EUR kvartálne. Možnosť úrazového poistenia pre dieťa za výhodnú cenu. Požiadať
Podrobnosti
Start Junior 0,10 % Bez výpovednej lehoty 0 % Pre deti od 8 do 14 rokov, len k Flexiúčtu zákonného zástupcu. Vedenie konta zdarma, v cene platobná karta a prvé 2 výbery z bankomatov VÚB. Požiadať
Podrobnosti
Detský účet 0,01 % Bez výpovednej lehoty 0 % Bezplatný balík pre deti od 6 do 15 rokov. V cene platobná karta aj výbery z bankomatov Tatra Banky. Bonusový úrok vo výške 10-násobku základného úroku ak za mesiac vložíte na Sporiaci systém aspoň 15 eur a neuskutočníte prevod zo Sporiaceho systému. Požiadať
Podrobnosti
Detský účet - Bez výpovednej lehoty 0 % Úroková sadzba 1% p.a. na zostatok do 1 000 €, nad 1 000 € úrok 0% p.a., bezplatné vedenie účtu, platobná karta, výbery z bankomatov Prima banky, ... Požiadať
Podrobnosti
Detský účet Sloník - Bez výpovednej lehoty 0 % Balík pre deti do 15 rokov. Mesačný poplatok 1 €. Platobná karta, 5 výberov z bankomatov ČSOB zadarmo. Zostatok do 1 000 € je úročený sadzbou 0.5 % ročne. Požiadať
Podrobnosti
otp Sporiaci účet READY - Bez výpovednej lehoty 0 % Pre deti do 26 rokov, len ku kontu otp READY. Bonusová úroková sadzba 0,65% p.a. nasporenej sumy do 5 tis. EUR a pri aktívnom využívaní konta otp READY. Odmena až 10 EUR za zriadenie konta a splnenie stanovených podmienok. Požiadať
Podrobnosti
mKonto pre deti - Bez výpovednej lehoty 0 % Pre deti do 15 rokov. Zvýhodnené úročenie až na 4 sporiacich účtoch eMax Plus. Požiadať
Podrobnosti

Aktualizácia údajov: 03. 04. 2019 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

Sporiace účty a vkladné knižky pre deti

Sporiace účty a vkladné knižky pre deti sú moderným spôsobom sporenia od narodenia dieťaťa až do dovŕšenia 18 rokov. Detské vkladové produkty zväčša ponúkajú výhodnejšie úročenie ako klasické produkty na sporenie pre dospelých. Ich zriadenie a vedenie je zadarmo. Počas ich trvania sa možno stretnúť s rôznymi odmenami (za dobré vysvedčenie, pri narodeninách dieťaťa, za nevyberanie peňazí z vkladu a podobne).

Sporiace účty pre deti sú ponúkané buď s výpovednou lehotou alebo bez výpovednej lehoty. Pokiaľ chcete mať istotu prístupu k našetreným peniazom kedykoľvek, vyberte si účet bez výpovednej lehoty alebo len s krátkou výpovednou lehotou. Keďže banky ponúkajú sporiace účty pre deti s vyšším úročením a s rôznymi úrokovými bonusmi, odporúčame Vám porovnať si aj podmienky pre predčasný výber z účtu. V niektorých prípadoch totiž môžete naraziť na poplatok za predčasný výber alebo inú sankciu aj pri účtoch bez výpovednej lehoty (napríklad vo forme zníženia úrokov).

Vkladné knižky pre deti sú postavené na podobnom princípe ako sporiace účty pre deti. Banky ich tiež ponúkajú bez výpovednej lehoty alebo s výpovednou lehotou. Úročenie na vkladných knižkách pre deti je obvykle vyššie ako pri klasických vkladných knižkách pre dospelých. Ich súčasťou sú takisto rôzne odmeny a úrokové bonusy.

Porovnanie sporiacich účtov a vkladných knižiek pre deti

Porovnanie sporiacich produktov pre deti a nájdenie tých najvýhodnejších závisí od výšky Vášho vkladu a dĺžky výpovednej lehoty. Všetky vkladné knižky a sporiace účty na sporenie pre deti si môžete zoradiť podľa úrokov, výpovednej lehoty alebo poplatkov za predčasný výber.

S TotalMoney.sk nájdete najvýhodnejšie sporiace produkty pre deti veľmi pohodlne.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

ako naucit tinedzera sporit 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze
Mladým chýba motivácia sporiť. Vlastné bývanie a zábezpeka rodiny sú plány ďalekej budúcnosti. Poradíme vám 3 praktické tipy, ako navediete svoje dieťa k správnym finančným návykom.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

Ďalšie