Bežné účty a balíky služieb

Bežné účty a balíky služieb

Hľadáte najlacnejší bežný účet? Chcete balík služieb s platobnou kartou? Uprednostňujete osobné návštevy v banke? Alebo si želáte lacný účet s prístupom cez internet banking? Na TotalMoney.sk si porovnáte najvýhodnejšie bežné účty i balíky služieb. Porovnávať si môžete aj zvýhodnené účty pre mladých, pre študentov a pre seniorov.

Zaškrtnite požadované parametre bežného účtu

prostredníctvom platobnej karty
cez internet banking
cez mobilnú aplikáciu
telefonicky
v pobočkách banky
z vlastných bankomatov banky
zo všetkých bankomatov na Slovensku

TotalTip

Porovnanie bežných účtov a balíkov služieb

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Mesačný poplatok Zoradené
Mesačný poplatok za vedenie bežného účtu alebo za balík služieb.
Úrok
Ročná úroková miera, ktorou sú úročené peniaze vložené na Vašom bežnom účte.
Min.
zostatok
Minimálna suma, ktorú musíte mať na účte vždy.
Prístup k peniazom
Služby a nástroje, prostredníctvom ktorých môžete pristupovať k peniazom na bežnom účte:
prostredníctvom platobnej karty,
cez internet banking,
cez mobilnú aplikáciu,
telefonicky,
v pobočkách banky.
Ak je zobrazený symbol pre platobnú kartu, internet banking alebo telefón banking, uvedená služba je v cene mesačného poplatku.
Účet od 365 0 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov Poštovej banky a POS terminálov na Pošte.
mKONTO 0 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
Zadarmo: zriadenie, vedenie a zrušenie účtu, realizácia prevodných, trvalých príkazov a inkás cez IB, vydanie a obnova hlavnej platobnej karty, výber z bankomatu v sume 70 a viac EUR doma i v zahraničí...
Fio osobný účet 0 € 0 % 10,00 € Požiadať
Podrobnosti
Zadarmo: založenie, vedenie a zrušenie účtu, bankové prevody domáce, medzi SR a ČR, aj vrámci Eurozóny v EUR, Internetbanking a Smartbanking, trvalé príkazy, inkasá, bezkontaktná debetná platobná karta MasterCard, založenie a vedenie kartového účtu, prvé 2 výbery mesačne z akéhokoľvek bankomatu, vklady majiteľa účtu alebo oprávnenej osoby,výbery nad 50 EUR.
Privatbanka Konto Plus 0 € 0,01 % 25,00 € Požiadať
Podrobnosti
Zadarmo: zriadenie bežného účtu, vydanie a obnova platobnej karty, zriadenie a vedenie internet bankingu. Platobné operácie na účte spoplatňované podľa sadzobníka. Úročenie bežného účtu štvrťročne. Vklad od 10 000 EUR do 330 000 EUR úročený sadzbou 0,10% p.a..
Premium Konto s platobnou kartou 3,50 € % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: založenie, vedenie a zrušenia účtu, online banking, neobmedzený počet tuzemských a SEPA platieb cez online banking, došlé platby, trvalé a inkasné príkazy cez internet, platobná karta a 4 výbery mesačne.
Bežný účet 4,00 € 0 % 7,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: zriadenie a vedenie účtu, mesačný výpis. Možnosť výberu spoplatnených služieb.
Osobny účet 4,90 € 0 % 10,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: platobná karta, všetky prijaté platby, odchádzajúce inkasá a trvalé príkazy, výbery z bankomatov Prima banky, platby kartou, mobilná aplikácia Peňaženka. Z každej platby kartou získate späť 0,5%. Pri priemernom dennom zostatku v mesiaci vo výške aspoň 10000 € je účet vedený bez mesačného poplatku.
Účet Výhoda 5,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: výpis z účtu mesačne poštou, karta Oberbank MasterCard, neobmedzený počet došlých platieb a vkladov, eBanking private, správa trvalých príkazov cez eBanking, realizácia neobmedzeného počtu trvalých príkazov a inkás, 2 výbery z bankomatov kartou Oberbank MasterCard.
UŽITOČNÝ ÚČET 5,00 € % 7,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: platobná karta, elektronické bankovníctvo, neobmedzený počet prijatých platieb, SEPA prevodných príkazov cez elektronické bankovníctvo, trvalých príkazov, inkás, platieb kartou u obchodníka, výberov hotovosti z bankomatov banky a 1 výber z POŠTOMATu.
Parádny účet - Raiffeisen BANK 5,50 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: vydanie a správa ľubovoľného počtu platobných kariet k účtu, neobmedzený počet platieb kartou, výberov z bankomatov Tatra banky a Raiffeisen banky, mesačne 2 vybery kartou na Slovensku alebo v zahraničí z bankomatov iných bánk, na pošte alebo inom mieste, neobmedzený počet domácich prevodov, vkladov a výberov na pobočkách banky,... 100 %-ná zľava z poplatku, ak kreditný obrat dosiahne 400 € a zrealizujete 1 inkaso. 50 %-ná zľava za splnenie aspoň jednej podmienky.
Osobný účet 5,90 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: vedenie účtu, neobmedzený počet výberov z bankomatov Sl. sporiteľne v SR a skupiny Erste Bank v zahraničí, neobmedzený počet trvalých príkazov a súhlasov s inkasom, platobná karta, internet, telefón banking a SMS služby.  
POHODA 6,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: platobná karta, internet, mobil a telefón banking, výbery z bankomatov ČSOB v SR... 50%-ná zľava z poplatku ak kreditný obrat dosiahne 400 €, zrealizujete 3 pravidelné platby a zaplatíte 5 krát platobnou kartou v mesiaci. Balík za polovičnú cenu aj ak objem úspor v ČSOB dosiahne min. 20 000 €. 100%-ná zľava z poplatku kombináciou 50%-ných zliav.
VÚB Účet 6,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: zadanie/zmena trvalých príkaz alebo inkás, výpis z účtu elektronicky alebo osobne raz mesačne, prijaté platby, flexidebet, flexisporenie. Môžete si vybrať až 11 produktov zo základnej ponuky: napr. platobnú kartu, prvé 4 poplatky za výber z bankomatu VÚB, prvých 6 poplatkov za platbu kartou atď. a 1 produkt z rozšírenej ponuky (debetnú kartu vyššieho štandardu, neobmedzený počet poplatkov za platbu kartou, neobmedzený počet výberov z bankomatov VÚB a pod.).
Aktívny účet 6,00 € 0 % 7,00 € Požiadať
Podrobnosti
50 % zľava z poplatku za aktívne využívanie účtu: minimálny mesačný objem kreditných obratov 300 €, 3 platby kartou a jeden zrealizovaný trvalý príkaz/inkaso. 100% zľava za splnenie podmienok aktívneho účtu (alebo uplatnenia manželskej zľavy) a priemerného zostatku vkladov za mesiac vo výške 10 000 €.
Tatra Personal 7,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene napr.: neobmedzený počet výberov z bankomatov Tatra banky, trvalé príkazy a SEPA inkasá, platobná karta, internet banking. 50% zľava z poplatku ak využívate služby a produkty minimálne z dvoch produktových kategórií alebo ak zrealizujete za sledované obdobie minimálne sedem transakcií cez mobilné aplikácie Tatra Banka, VIAMO, platby na internete s využitím jednorazového čísla karty, vygenerovaného v aplikácii MobilePayTB. Zľavy je možné kombinovať. 100% zľava z poplatku aj ak využívate služby a produkty minimálne z troch produktových kategórií.
Privatbanka Konto 7,00 € 0,01 % 25,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: zriadenie bežného účtu, vydanie a obnova platobnej karty, zriadenie a vedenie internet bankingu, SEPA prevody. Úročenie bežného účtu štvrťročne. Vklad od 10 000 EUR do 330 000 EUR úročený sadzbou 0,10% p.a..
U konto 8,00 € 0 % 5,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: debetná karta, výbery hotovosti z bankomatov poskytovateľov v SR a v zahraničí, vedenie druhého bežného účtu v cudzej mene. V prípade splnenia podmienky bezhotovostného kreditného obratu min. 400 EUR mesačne je konto bez mesačného poplatku.
U konto TANDEM 8,00 € 0 % 5,00 € Požiadať
Podrobnosti
Nezávislé účty pre dvoch klientov v tandeme. V cene: debetná karta, výbery hotovosti z bankomatov poskytovateľov v SR a v zahraničí, vedenie druhého bežného účtu v cudzej mene... V prípade smerovania príjmu (spoločne 800 EUR mesačne) je konto bez mesačného poplatku.
Osobný účet EXCLUSIVE 8,90 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: vedenie účtu, neobmedzený počet výberov z bankomatov v mene EUR doma aj v zahraničí, neobmedzený počet trvalých príkazov a súhlasov s inkasom, debetná karta, internet, mobil a telefón banking.
VÚB Účet Magnifica 9,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
V cene: zadanie/zmena trvalých príkaz alebo inkás, výpis z účtu elektronicky alebo osobne raz mesačne, prijaté platby, prvý vklad a výber hotovosti na pokladni, flexidebet, flexisporenie. Môžete si vybrať až 11 produktov zo základnej ponuky: napr. platobnú kartu, prvé 4 poplatky za výber z bankomatu VÚB, prvých 6 poplatkov za platbu platobnou kartou atď. a 2 - 4 produkty z rozšírenej ponuky (debetnú kartu vyššieho štandardu, neobmedzený počet poplatkov za platbu kartou a pod.).
Výhodný účet 9,00 € 0 % 7,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: vydanie 2 platobných kariet, hotovostné vklady na pobočke, neobmedzený počet výberov z bankomatov OTP a OTP skupiny, 2 výbery z bankomatov inej banky v EUR doma a v krajinách EHP, bezhotovostné SEPA prevody cez IB, mesačný výpis z účtu e-mailom...
EXTRA POHODA 12,00 € 0 % - € Požiadať
Podrobnosti
Exkluzívny balík. V cene: celoročné cestovné poistenie k platobnej karte, úrazové poistenie, neobmedzený počet výberov v EUR z bankomatov v SR a krajinách SEPA, embosovaná karta Visa Classic alebo MasterCard Standard,... 50%-ná zľava z poplatku ak kreditný obrat dosiahne 1 500 €, zrealizujete 3 pravidelné platby a zaplatíte 5 krát platobnou kartou v mesiaci. Balík za polovičnú cenu aj ak objem úspor v ČSOB dosiahne min. 30 000 €. 100%-ná zľava z poplatku kombináciou 50%-ných zliav.
U konto PREMIUM 15,00 € 0 % 5,00 € Požiadať
Podrobnosti
V cene: až 5 platobných kariet vrátane 2 zlatých bezplatne, výbery z bankomatov na celom svete bezplatne, možnosť vedenia konta bez mesačného poplatku za splnenia podmienky mesačného bezhotovostného kreditného obratu 1 800 EUR alebo objemu vkladov v UniCredit Bank 35 000 EUR.

Aktualizácia údajov: 21. 10. 2020 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

Bežné účty a balíky služieb

Bežné účty a balíky služieb sú bankové vkladové produkty určené na správu peňazí. Kým bežný účet je základným produktom, balík služieb tvoria rôzne doplnkové služby a produkty sústredené okolo bežného účtu. Súčasťou balíka služieb môže byť platobná karta, služby elektronického bankovníctva (internet banking, call centrum, mobil banking a pod.) alebo služby súvisiace s hotovostným alebo bezhotovostnými operáciami s peniazmi. Základným parametrom bežného účtu a balíka služieb je mesačný poplatok za účet / balík a to, čo je v ňom zahrnuté.

Porovnajte si aktuálnu ponuku bánk a nájdite ten najvýhodnejší účet s najvyšším úročením, najnižším poplatkom alebo s možnosťou vyberať peniaze zo všetkých bankomatov zadarmo.

Porovnanie bežných účtov a balíkov služieb

Porovnanie bežných účtov a balíkov služieb je na TotalMoney.sk rýchle a jednoduché. Všetky účty a balíky služieb si môžete porovnať podľa úročenia, mesačného poplatku, služieb zahrnutých v tomto poplatku alebo podľa možností pristupovania k peniazom na účte. Podmienky pre porovnanie si určujete sami. Ak potrebujete balík služieb, v cene ktorého bude platobná karta, internet banking a výbery zo všetkých bankomatov zadarmo, jednoducho tieto možnosti označíte a porovnáte si len tie balíky, ktoré Vašim kritériám presne vyhovujú.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

ucet zadarmo Už 10 rokov ponúkajú účet zadarmo. Založiť si ho môžete aj vy cez internet.
K účtu navyše dostanete platobnú kartu zadarmo a bezplatné výbery až do 30.6.

zvysenie limitu na bezkontaktne platby Zvýšenie limitu na bezkontaktné platby z 20 € na 50 €
Vláda si od zvýšenia limitu sľubuje lepšiu ochranu zdravia obyvateľov.

účet zadarmo s odmenou Otvorte si účet a získajte odmenu 10 EUR
365.bank spustila kampaň, vďaka ktorej môžete vy aj váš známy získať za otvorenie účtu odmenu 10 EUR.

Ďalšie