Sporenie pre deti – Porovnanie: Detské vkladné knižky a sporiace účty

Sporiace účty a vkladné knižky pre deti

Hľadáte najlepšie sporenie pre deti? Porovnajte si detské vkladné knižky a sporiace účty pre deti. Založte svojím deťom detské sporenie na budúcnosť, na štúdium, na kúpu nehnuteľnosti alebo čokoľvek iné. Porovnanie vám ukáže detské sporiace produkty jednotlivých bánk s aktuálnymi úrokovými sadzbami. Porovnať si môžete sporenie pre deti s výpovednou lehotou alebo bez výpovednej lehoty.

Zadajte požadované parametre produktu na sporenie pre dieťa

Zadajte množstvo peňazí, ktoré chcete vložiť na sporiaci účet alebo vkladnú knižku.
Vyberte si, či chcete porovnávať:
  • len účty bez výpovednej lehoty,
  • len účty s výpovednou lehotou,
  • všetky sporiace účty (to znamená účty bez výpovednej lehoty aj účty s výpovednou lehotou).
Výpovedná lehota je doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu z účtu banke. Napríklad ak je výpovedná lehota 1 mesiac, tak výber z účtu musíte banke ohlásiť 1 mesiac vopred.
Zo sporiacich účtov bez výpovednej lehoty možno peniaze vyberať kedykoľvek, pokiaľ v Komentári nie je uvedené inak.
bez výpovednej lehoty
s výpovednou lehotou
Svoje peniaze môžete zhodnotiť aj výhodnejšie. Nechajte nám svoje kontaktné údaje a my vám nezáväzne predstavíme iné možnosti s vyššími výnosmi.
Prosím, zaškrtnite súhlas so spracúvaním osobných údajov. Udelenie súhlasu je slobodné a dobrovoľné. Vezmite však na vedomie, že jeho poskytnutie je nevyhnutné pre spracovanie vašej žiadosti.

Súhlasím so spracúvaním osobných údajov uvedených vo formulári spoločnosťou TotalMoney, s.r.o, za účelom spracovania žiadosti pre potreby jej následného zaslania spol. FINGO, a.s. za účelom ponuky finančnej služby..
Súhlasím s marketingovým oslovením spoločnosťou TotalMoney, s.r.o. v prípade, ak ešte nie som klientom spoločnosti.

Porovnanie detských vkladných knižiek a sporiacich účtov pre deti

Porovnanie pre vás nájde najlepšie sporenie pre deti

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Ročný
úrok Zoradené
Ročná úroková sadzba. Vyjadruje, koľko získate za vloženie peňazí na sporiaci účet alebo vkladnú knižku. Čím je úrok vyšší, tým získate viac.
Výpovedná
lehota
Doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu banke. Napríklad ak je výpovedná lehota 1 mesiac, tak výber zo sporiaceho účtu alebo vkladnej knižky musíte banke ohlásiť 1 mesiac vopred.
Zo sporiacich účtov a vkladných knižiek bez výpovednej lehoty možno peniaze vyberať kedykoľvek, pokiaľ v Komentári nie je uvedené inak.
Poplatok
za predčasný
výber
Predčasný výber (pred uplynutím výpovednej lehoty) je spoplatnený percentom z predčasne vyberanej sumy.
0 % znamená, že môžete vyberať kedykoľvek a bez poplatku. Pomlčka znamená, že banka predčasný výber spoplatňuje buď zrážkou z úroku alebo iným spôsobom popísanom v Komentári.
Pri dodržaní výpovednej lehoty je výber z účtu zadarmo.

Komentár
Sporenie k Detskému účtu 5,00 % Bez výpovednej lehoty 0 % Pravidelný mesačný vklad od 10 do 20 €, doba sporenia 36 alebo 60 mesiacov, k jednému účtu si možno otvoriť 1 Sporenie, úroky pripisované po ukončení doby sporenia, pri predčasnom výbere strata úrokov vo výške 100%. Požiadať
Podrobnosti
Detský účet 0,01 % Bez výpovednej lehoty 0 % Bezplatný balík pre deti od 6 do 15 rokov. V cene platobná karta aj výbery z bankomatov Tatra Banky. Bonusový úrok vo výške 10-násobku základného úroku ak za mesiac vložíte na Sporiaci systém aspoň 15 eur a neuskutočníte prevod zo Sporiaceho systému. Požiadať
Podrobnosti
Detský účet - Bez výpovednej lehoty 0 % Bezplatné vedenie účtu, platobná karta, výbery z bankomatov Prima banky, ... Požiadať
Podrobnosti
Detský účet Sloník - Bez výpovednej lehoty 0 % Balík pre deti do 15 rokov. Mesačný poplatok 3 €. Platobná karta, 5 výberov z bankomatov ČSOB zadarmo. Zostatok do 1 000 € je úročený sadzbou 0.11 % ročne. Požiadať
Podrobnosti
VÚB účet pre juniorov - Bez výpovednej lehoty 0 % Pre deti od 8 do 14 rokov, len k Flexiúčtu zákonného zástupcu. Vedenie konta zdarma, v cene platobná karta a prvé 2 výbery z bankomatov VÚB. Požiadať
Podrobnosti
mKonto pre deti - Bez výpovednej lehoty 0 % Pre deti do 15 rokov. Zvýhodnené úročenie až na 4 sporiacich účtoch eMax Plus. Požiadať
Podrobnosti

Aktualizácia údajov: 15. 06. 2024 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Sporiace účty a vkladné knižky pre deti

Sporiace účty pre deti a detské vkladné knižky sú moderným spôsobom sporenia od narodenia dieťaťa až do dovŕšenia 18 rokov. Detské vkladové produkty zväčša ponúkajú výhodnejšie úročenie ako klasické produkty na sporenie pre dospelých. Ich zriadenie a vedenie je zadarmo. Počas ich trvania sa možno stretnúť s rôznymi odmenami (za dobré vysvedčenie, pri narodeninách dieťaťa, za nevyberanie peňazí z vkladu a podobne).

Sporiaci účet pre deti

Sporiace účty pre deti sú ponúkané

  • s výpovednou lehotou
  • bez výpovednej lehoty.

Pokiaľ chcete mať istotu prístupu k našetreným peniazom kedykoľvek, vyberte si účet bez výpovednej lehoty alebo len s krátkou výpovednou lehotou. Keďže banky ponúkajú sporiace účty pre deti s vyšším úročením a s rôznymi úrokovými bonusmi, odporúčame vám porovnať si aj podmienky pre predčasný výber z účtu. V niektorých prípadoch totiž môžete naraziť na poplatok za predčasný výber alebo inú sankciu aj pri účtoch bez výpovednej lehoty (napríklad vo forme zníženia úrokov).

Tip: K sporeniu pre deti môžete získať množstvo odmien.

Sporenie pre deti porovnanie Foto: Pexels

Detská vkladná knižka

Vkladné knižky pre deti sú postavené na podobnom princípe ako sporiace účty pre deti. Banky ich tiež ponúkajú bez výpovednej lehoty alebo s výpovednou lehotou. Úročenie na vkladných knižkách pre deti je obvykle vyššie ako pri klasických vkladných knižkách pre dospelých. Ich súčasťou sú takisto rôzne odmeny a úrokové bonusy.

Ktorý je najlepšie sporenie pre deti?

Cieľom každého rodiča je nájsť sporenie pre deti s vysokým výnosom. Aby ste vedeli, ktoré je to najlepšie sporenie pre deti, urobte si porovnanie detských vkladných knižiek a sporiacich účtov. V porovnaní sa sústreďte na výšku úroku. Čím vyšší úrok na sporení, tým viac sa vaše peniaze zhodnotia. Výška úroku by však nemala byť jediným faktorom, na ktorý sa pri výbere sporenia pre deti zameriate. Všimnite si, či si banka za vedenie vkladnej knižky pre deti alebo sporiaceho účtu účtuje poplatok. Dôležitou je aj výpovedná lehota sporenia.

Tip: Na sporenie pre deti môžete získať výhodnejšiu úrokovú sadzbu.

Detská vkladná knižka Foto: Pexels

Odmeny k sporeniu pre deti

Niektoré banky vám k detskej vkladnej knižke alebo detskému sporiacemu účtu poskytnú odmeny. Odmeny môže získať dieťa za dobré vysvedčenie, vzornú dochádzku do školy, k narodeninám alebo k výročiu zmluvy.

Okrem príležitostných odmien získate k sporeniu pre deti výhodnejšiu úrokovú sadzbu ako je na bežnom sporení pre dospelých.

Sporenie pre deti – Porovnanie

Porovnanie sporiacich produktov pre deti a nájdenie tých najvýhodnejších závisí od výšky vášho vkladu a dĺžky výpovednej lehoty. Všetky vkladné knižky a sporiace účty na sporenie pre deti si môžete zoradiť podľa úrokov, výpovednej lehoty alebo poplatkov za predčasný výber. S TotalMoney.sk nájdete najvýhodnejšie sporiace produkty pre deti veľmi pohodlne.

Výpovedná lehota pri sporení pre deti

Výpovedná lehota je doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu banke. Ak je výpovedná lehota 1 mesiac, tak výber zo sporiaceho účtu alebo vkladnej knižky musíte banke ohlásiť 1 mesiac vopred. Zo sporiacich účtov a vkladných knižiek bez výpovednej lehoty možno peniaze vyberať kedykoľvek, pokiaľ v komentári nie je uvedené inak.

Sporiaci účet pre deti Foto: Pexels

Sporenie pre deti a poplatok za predčasný výber

Poplatok za predčasný výber je stanovený ako percento z predčasne vyberanej sumy. 0 % znamená, že peniaze môžete vyberať kedykoľvek a bez poplatku. Pomlčka znamená, že banka predčasný výber spoplatňuje buď zrážkou z úroku alebo iným spôsobom. Konkrétny spôsob je popísaný v časti Komentár.

Tip: Pri dodržaní výpovednej lehoty je výber z účtu zadarmo.

Vysvetlivky:

  • Ročný úrok je ročná úroková sadzba, ktorou budú úročené peniaze vložené na sporiaci účet pre deti alebo detskú vkladnú knižku. Vyjadruje, koľko za vloženie peňazí získate. Čím je úrok vyšší, tým získate viac.
  • Výpovedná lehota je doba, ktorá musí uplynúť od nahlásenia výberu.
  • Poplatok za predčasný výber (pred uplynutím výpovednej lehoty) je stanovený ako percento z predčasne vyberanej sumy.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

banka roka 2022 Rozdali sme ocenenia za najlepšie bankové produkty roka 2022
Rozdali sme ocenenia Banka roka v kategórií Najlepšia pôžička, Najlepší bankový bankový účet, Najlepší termínovaný vklad, Najlepšia hypotéka a Stabilná banka roka.

Bezpečnostné schránky Bezpečnostné schránky už od 2 € mesačne
Potrebujete si bezpečne odložiť svoje cennosti alebo dokumenty? Porovnajte si poplatky za bezpečnostné schránky vo vybraných bankách.

Kryptomeny Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť?
Kryptomena už niekoľko rokov nezaujíma iba technologických nadšencov či priekupníkov pohybujúcich sa v šedej ekonomike. V dnešnej dobe sa jedná o úplne legitímny finančný nástroj, ktorý preniká k širokej verejnosti a stáva sa veľmi obľúbenou investíciou.

Ďalšie