Najlacnejšie havarijné poistenie - porovnanie

Cestovné poistenie online

Hľadáte najlacnejšie havarijné poistenie? Pomôže vám bezplatná kalkulačka havarijného poistenia. Urobte si Kasko porovnanie a vyberte si poistenie auta, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám. K havarijnému poisteniu online môžete získať aj bezplatné asistenčné služby a náhradu škody vzniknutú v dôsledku krádeže, vandalizmu alebo živelnej udalosti.

Vyplňte formulár a porovnajte si poistenie v jednotlivých poisťovniach:

Havarijné poistenie online

Stále viac vodičov využíva možnosť uzatvoriť si havarijné poistenie online. Dôvod je jednoduchý - najlacnejšie havarijné poistenie uzatvoríte cez internet. Havarijné poistenie online vám ušetrí čas, ktorý by ste inak strávili na pobočke v poisťovni. Vďaka Kasko online taktiež ušetríte peniaze, pretože najlacnejšie havarijné poistenie uzatvoríte cez internet.

Čo zahŕňa havarijné poistenie?

Havarijné poistenie kryje také riziká, ktoré nie sú v PZP zahrnuté. V rámci havarijného poistenia najčastejšie získate krytie týchto poistných udalostí:

 • havária
 • krádež vozidla
 • vandalizmus
 • poškodenie živelnou činnosťou
 • úraz posádky vozidla
 • smrť vodiča alebo spolucestujúcich
Havarijné poistenie online Foto: Pexels

Havarijné poistenie online – Ako vykonať obhliadku vozidla?

Obhliadka vozidla sa pri havarijnom poistení online vykonáva tromi spôsobmi:

 1. Fotodokumentáciu vášho vozidla si vyhotovíte sami. V takom prípade vám poisťovňa zašle presné inštrukcie, aké fotografie od vás očakáva, napríklad fotografiu čelného skla, fotografiu VIN čísla, fotografiu tachometra atď.
 2. Poisťovňa vám sama zašle pracovníka, ktorí obhliadne vaše vozidlo.
 3. Kontaktujete spoločnosť, ktorá má na starosti obhliadky vozidiel a ktorá spolupracuje s vašou poisťovňou. Spoločnosť vykoná obhliadku vášho vozidla a fotografie aj s potrebnými dokumentami zašle poisťovni.

Je lepšie havarijné poistenie bez spoluúčasti alebo so spoluúčasťou?

Spoluúčasť pri havarijnom poistení znamená, do akej mieri sa budete podieľať na náhrade nákladov. Spoluúčasť môže byť vyjadrená

 • percentuálne – napríklad 10 %
 • minimálnou sumou – napríklad 150 eur
 • kombináciou oboch spôsobov – napríklad 10 %, minimálne 150 eur

Keď spôsobíte na vozidle škodu v hodnote 650 eur a vaša spoluúčasť bude 10%, minimálne 150 eur, znamená to nasledovné – 10% zo 650 eur je 65 eur. Vaša spoluúčasť je však minimálne 150 eur, takže vy uhradíte škodu vo výške 150 eur a poisťovňa vo výške 500 eur.

Havarijné poistenie bez spoluúčasti

Ak si uzatvoríte havarijné poistenie bez spoluúčasti, znamená to, že vzniknutú škodu v plnej výške uhradí poisťovňa. Takéto havarijné poistenie však býva drahšie ako havarijné poistenie so spoluúčasťou.

Najlacnejšie havarijné poistenie Foto: Pexels

Havarijné poistenie – cena

Koľko stojí havarijné poistenie? Poistenie auta Kasko je drahšie ako PZP. Aj preto sa niektorí vodiči rozhodnú staršie auto nepoisťovať. Aj pri PZP online aj Kasko online je pre veľa vodičov rozhodujúca cena. Vodiči hľadajú najlacnejšie havarijné poistenie. Na cenu havarijného poistenia má vplyv to, kto je vlastníkom vozidla a taktiež to, aké vozidlo chcete poistiť.

Cena havarijného poistenia podľa majiteľa vozidla

Ako môžete vy, vlastník auta, ovplyvniť cenu havarijného poistenia? Stačí, aby ste nespôsobili žiadnu dopravnú nehodu a môžete získať najlacnejšie havarijné poistenie. Čím viac nehôd alebo poistných udalostí spôsobíte, tým rizikovejší budete pre poisťovňu, ktorá vám cenu poistenia zvýši. Niektoré poisťovne zaujímajú iba posledné 3 roky, nájdu sa však aj také, ktoré sa pozerajú na váš bezškodový priebeh za posledných 10 rokov.

Cenu poistenia taktiež ovplyvní váš vek. Mladí vodiči sú považovaní za rizikovejších, preto si za poistenie auta priplatia. Naopak, vodiči nad 30 rokov sú podľa štatistík poisťovní zodpovední a preto získajú lacnejšie havarijné poistenie aj PZP.

Cena havarijného poistenia podľa typu auta

Pri počítaní výsledného poistného pre vaše vozidlo zohľadňuje poisťovňa aj technické parametre vozidla. Čím silnejší motor, tým drahšie havarijné poistenie. To istí platí naopak – vozidlo, ktoré má 66 kW môže za havarijné poistenie zaplatiť až o 100 eur menej ako vozidlo, ktoré má 103 kw.

Porovnanie cien havarijného poistenia

  Počet kW Priemerná cena poistenia
Hyundai i20 66 kW 150 eur
Suzuki Vitara 97 kW 210 eur
Škoda Superb 103 kW 260 eur
Havarijné poistenie porovnanie Foto: Pexels

Najlacnejšie havarijné poistenie – ako ho získať?

Jediná zaručená cesta, ako získať najlacnejšie havarijné poistenie, je urobiť si porovnanie cien vo všetkých poisťovniach na Slovensku. Keby si cenový prieskum robíte sami, zabralo by vám to zbytočne veľa času aj energie. Aj preto sme vytvorili kalkulačku havarijného poistenia, ktorá vám za pár sekúnd porovná poisťovne na Slovensku a ukáže vám, v ktorej poisťovni nájdete najlacnejšie havarijné poistenie.

Tip: Pri porovnaní havarijného poistenia sa nesústreďte iba na cenu, ale aj na to, či vám poisťovňa bezplatne ponúkne nonstop asistenčné služby.

Čo je Kasko porovnanie?

Kasko označuje havarijné poistenie. Niektoré poisťovne používajú vo svojich produktoch výraz KASKO, iné výraz havarijné poistenie. Pokiaľ hľadáte poistenie vozidla a nejedná sa o PZP, môžete na vyhľadávanie použiť oba výrazy – Kasko aj havarijné poistenie. Havarijné poistenie aj Kasko označujú ten istý poistný produkt.

Havarijné poistenie motocykla

Aj na motocykel si môžete uzatvoriť havarijné poistenie. Havarijné poistenie motorky taktiež uzatvoríte online cez našu kalkulačku havarijného poistenia.

Havarijné poistenie kalkulačka Foto: Pexels

Havarijné poistenie – porovnanie

Ak hľadáte najlacnejšie havarijné poistenie, odporúčame vám urobiť si porovnanie havarijného poistenia. Kalkulačka havarijného poistenia vám ukáže, za akú cenu ponúkajú poisťovne havarijné poistenie pre vaše vozidlo. Porovnanie si môžete urobiť aj podľa ŠPZ.

Havarijné poistenie – kalkulačka

Kalkulačka havarijného poistenia vám ponuky zoradí od najlacnejšej. Vy tak vďaka pár klikom zistíte, za akú cenu ponúkajú jednotlivé poisťovne havarijné poistenie pre vaše vozidlo. Kalkulačka vám ukáže nielen cenu, ale aj to, či vám poisťovňa ponúkne nonstop asistenčné služby.

Havarijné poistenie bez spoluúčasti Foto: Pexels

Havarijné poistenie a PZP – Aký je v tom rozdiel?

Niektorí vodiči nepoznajú rozdiel medzi havarijným poistením a PZP. PZP, teda povinné zmluvné poistenie, musí mať vodič uzatvorené zo zákona. Z PZP sa kryjú náklady na vzniknutú škodu, ktorú spôsobíte svojím vozidlom niekomu inému.

Havarijné poistenie je dobrovoľné poistenie. Havarijné poistenie kryje škody, ktoré vzniknú na vašom vozidle. Okrem škôd spôsobených prevádzkou vozidla kryje havarijné poistenie aj vandalizmus a krádež vozidla.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

jednodňová diaľničná známka Jednodňová diaľničná známka Eurovignette
Eurovignette bude platná vo všetkých krajinách EÚ

tankovacia karta k poisteniu K poisteniu auta môžete získať tankovaciu kartu v hodnote 30 eur
Uzatvorte si PZP alebo havarijné poistenie cez internet a získajte poukaz na nákup pohonných hmôt.

odklad splatok lizingu Nie len hypotéky a pôžičky, kvôli koronavírusu si môžete odložiť aj splátku lízingu
Lízing si môžete odložiť najviac o 3 mesiace, môžete tak však urobiť dvakrát

Ďalšie