Vkladné knižky - Porovnanie

Vkladné knižky

Chceli by ste si sporiť na vkladnú knižku? Urobte si porovnanie vkladných knižiek a nájdite si tú s najvyšším výnosom. Porovnanie úrokov na vkladných knižkách vám ukáže, kde zhodnotíte svoje úspory najlepšie. Porovnať si môžete vkladné knižky bez výpovednou lehoty alebo s výpovednou lehotou od 1 až do 24 mesiacov.

TotalTip

Porovnanie vkladných knižiek a úrokov

Porovnanie úrokov na vkladných knižkách bez výpovednej lehoty a s výpovednou lehotou

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Aktualizácia údajov: 25. 10. 2020 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vkladné knižky

Vkladná knižka predstavuje klasický spôsob sporenia, ktorý je stále populárny. Ak si vezmete vkladnú knižku bez výpovednej lehoty, peniaze budete môcť z vkladnej knižky vyberať kedykoľvek bez toho, aby ste to vopred oznamovali banke. Pri vkladných knižkách s výpovednou lehotou musíte banke dopredu oznámiť, kedy chcete z vkladnej knižky uskutočniť výber. Výpovedná lehota je čas, ktorý musíte od oznámenia výberu počkať. Pohybuje sa od 1 mesiaca do 24 mesiacov.

Tip: Čím dlhšia výpovedná lehota, tým lepší úrok.

Vkladná knižka bez výpovednej lehoty

Vkladná knižka bez výpovednej lehoty je sporiaci produkt, pri ktorom nemusíte banke dopredu oznámiť, že máte záujem o výber svojich finančných prostriedkov. Výhodou je, že peniaze na vkladnej knižke bez výpovednej lehoty máte neustále k dispozícii. Nevýhodou je nižší úrok.

Vkladné knižky Foto: Pexels

Vkladná knižka s výpovednou lehotou

Vkladná knižka s výpovednou lehotou je sporiaci produkt banky, pri ktorom je potrebné bankovú spoločnosť dopredu informovať o výbere finančných prostriedkov. Vkladná knižka môže mať niekoľko výpovedných lehôt, najčastejšie je to od 1 mesiaca do 24 mesiacov. Výhodou vkladnej knižky s výpovednou lehotou je vyšší úrok.

Aké sú ďalšie možnosti sporenia?

Okrem vkladných knižiek ponúkajú banky aj tieto sporiace produkty:

Ktorá je vkladná knižka s najvyšším výnosom?

Ak chcete vedieť, ktorá vkladná knižka má najvyšší úrok a je najvýnosnejšia, urobte si porovnanie vkladných knižiek. Porovnanie je pravidelne aktualizované podľa aktuálnych cenníkov bánk. Vy sa tak viete zorientovať v ponukách sporiacich produktov a vybrať si vkladnú knižku, ktorá vám prinesie najvyšší výnos.

Vkladné knižky porovnanie Foto: Pexels

Porovnanie vkladných knižiek

Chcete vedieť, ktorá vkladná knižka má najlepší úrok? Na TotalMoney.sk si môžete porovnať aktuálne úročenie vkladných knižiek s výpovednou lehotou aj bez výpovednej lehoty. Ak chcete mať istotu, že vaše peniaze budete mať k dispozícii vtedy, keď ich budete potrebovať, zvoľte si vkladnú knižku bez výpovednej lehoty alebo knižku s krátkou výpovednou lehotou. Pokiaľ viete, že peniaze nebudete dlhší čas potrebovať, porovnajte si úrokové sadzby na vkladných knižkách s dlhšími výpovednými lehotami.

Vysvetlivky:

Je vkladná knižka vhodná pre každého?

Vkladnú knižku si môže založiť ktokoľvek, kto má financie navyše, ktoré by chcel zhodnotiť. Jedinou podmienkou je vek nad 18 rokov. Aby ste nemuseli strácať čas osobnou návštevou pobočiek bánk, urobte si porovnanie vkladných knižiek, Vďaka ktorému rýchlo zistíte, v ktorej banke sa oplatí založiť si vkladnú knižku.

Tip: Porovnanie vkladných knižiek je dostupné 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Doklady potrebné na založenie vkladnej knižky

Založenie vkladnej knižky v banke nie je žiadny náročný proces. Vkladnú knižku si môžete založiť za pár minút a bude vám k tomu stačiť váš občiansky preukaz. Najskôr si však urobte porovnanie vkladných knižiek, aby ste zistili, aké sú aktuálny úroky na vkladných knižkách a vybrali si tú, ktorá vaše úspory zhodnotí najlepšie.

Hľadáte najvýhodnejšie sporenie? Porovnajte si aj termínované vklady a sporiace účty.

Termínované vklady  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

ako naucit tinedzera sporit 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze
Mladým chýba motivácia sporiť. Vlastné bývanie a zábezpeka rodiny sú plány ďalekej budúcnosti. Poradíme vám 3 praktické tipy, ako navediete svoje dieťa k správnym finančným návykom.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

Ďalšie