Cash-back kreditné karty

Kreditné karty

Chcete výhodnú kreditku, ktorá Vám časť z každého nákupu vráti späť? Porovnajte si kreditné karty s funkciou cash-back a nájdite si kartu, s ktorou ušetríte najviac pri najnižších úrokoch a poplatkoch. Všetky kreditné karty si môžete porovnávať aj podľa výšky úverového limitu, mesačnej splátky a bezúročného obdobia.

TotalTip

Porovnanie kreditných kariet

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
Diners Club International
Diners Club Pure+
9,90 % 55
dní
od 1200 do
15000 €
3%
z dlžnej sumy
39,00 € Požiadať
Podrobnosti
Karta poskytuje unikátne cestovné a úrazové poistenie do zahraničia aj pre Vašich spolucestujúcich. Okrem toho získate 5% z platieb kartou a prémiové členstvo vo vernostnom programe Club Rewards® plnom zliav a odmien.
Slovenská sporiteľňa
Štedrá karta
16,50 % 50
dní
od 300 do
3000 €
5%
z limitu
6,00 € Požiadať
Podrobnosti
Úrok na karte je vyjadrený „poplatkom za komfort“ (viac v časti Podrobnosti), 0,5 % cash-back z každej platby kartou za tovar alebo služby, vernostný program Sphere card, SMS notifikácia, poistenie zakúpeného tovaru Štedrou kartou. Karta je vydaná na 3 roky.

Kreditná karta Cetelem
17,88 % 55
dní
od 300 do
5000 €
3%
z limitu
- € Požiadať
Podrobnosti
Z každej platby kreditnou kartou u obchodníka alebo cez internet získate späť 1%.
mBank
mKreditka e-Shop
21,99 % 54
dní
od 350 do
6500 €
3%
z dlžnej sumy
24,00 € Požiadať
Podrobnosti
Z každej platby cez internet získate 2% späť na sporiaci účet mSporenie. Bez mesačného poplatku ak je objem transakcií kartou v mesiaci väčší ako 75 €.
mBank
mKreditka Plus
21,99 % 54
dní
od 350 do
16500 €
3%
z dlžnej sumy
36,00 € Požiadať
Podrobnosti
Z každej platby získate 1% späť na sporiaci účet mSporenie. Bez mesačného poplatku ak je objem transakcií kartou v mesiaci väčší ako 150 €.
Home Credit Slovakia, a.s.
Šikovná karta
26,28 % 51
dní
od 650 do
3700 €
4%
z dlžnej sumy
26,28 € Požiadať
Podrobnosti
Z každej platby kreditnou kartou získate späť 1% a môžete získať aj zľavy v partnerských obchodoch.

Aktualizácia údajov: 21. 10. 2020 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

Cash-back kreditné karty

Cash-back kreditná karta Vám z každého nákupu zaplateného kartou u obchodníka cez POS terminál vráti časť peňazí späť na kartu. K vráteniu peňazí dochádza obvykle raz mesačne, pri niektorých kartách sa môžete stretnúť so špecifickými podmienkami (vyplatenie cash-backu raz ročne, raz za polrok, až po nazbieraní určitého množstva peňazí a pod.). Výška cash-back bonusov je rôzna a závisí výhradne od vydavateľa kreditnej karty. Najčastejšie sa stanovuje v percentách. Na slovenskom bankovom trhu je momentálne niekoľko kreditných kariet, ktoré ponúkajú cash-back vo výške od 0,5 % až do 3 %.

Príklad využitia kreditnej karty s funkciou cash-back:

Porovnanie cash-back kreditných kariet

Porovnanie je možné podľa výšky cash-back bonusov, úrokovej sadzby, mesačného alebo ročného poplatku, úverového limitu, výšky splátky alebo dĺžky bezúročného obdobia na kreditnej karte.

Chcete zľavy vo svojom obľúbenom obchode? Pozrite si aj vernostné kreditné karty.

Vernostné kreditné karty  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2

Správy

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Ďalšie