Cashback kreditné karty

Kreditné karty

Cashback kreditná karta vás odmení za vaše nákupy. Získajte peniaze späť alebo zbierajte body za platby, ktoré si následne vymeníte za hodnotné darčeky. S cashback kreditnou kartou sa stane vaše nakupovanie výhodnejším.

Cashback kreditné karty - Porovnanie

Vyberte parameter, ktorý chcete porovnať

Úrok Zoradené
Ročná úroková miera. Vyjadruje, koľko musíte zaplatiť banke za požičanie peňazí. Čím je úrok vyšší, tým musíte zaplatiť viac.
Bezúročné
obdobie
Čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené. Čím je bezúročné obdobie dlhšie, tým neskôr stačí dlh na karte vyrovnať bez platenia úrokov.
Bezúročné obdobie sa vzťahuje len na platby kartou u obchodníkov.
Úverový
limit
Minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú kreditnú kartu. Výšku úverového limitu si volíte v priebehu vybavovania karty.
Min.
splátka
Peniaze vyčerpané z kreditnej karty je potrebné splácať aspoň minimálnou mesačnou splátkou. Minimálna splátka je určená buď ako % z dlhu alebo ako % z celkového úverového limitu.
Štandardne ide o minimálnu výšku splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na kartu splácať aj vyššími splátkami alebo môžete splatiť všetko naraz.
Poplatky
za rok
Je to buď ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy.
Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok karty.
Štedrá karta Slovenská sporiteľňa 16,50 % 50
dní
od 300 do
3000 €
5% z úverového rámca 6,00 € Požiadať
Podrobnosti
Mastercard Standard VÚB 18,90 % 43
dní
od 500 do
4000 €
3% z dlhu 36,00 € Požiadať
Podrobnosti
zľavy za nákupy a výhody v rámci programu Môj Mastercard
mKreditka e-Shop mBank 21,99 % 54
dní
od 350 do
6500 €
3% z dlhu 24,00 € Požiadať
Podrobnosti
mKreditka Plus mBank 21,99 % 54
dní
od 350 do
16500 €
3% z dlhu 36,00 € Požiadať
Podrobnosti
Šikovná karta VÚB 24,90 % 50
dní
od 300 do
5100 €
30 z limitu 24,00 € Požiadať
Podrobnosti
zľavy za nákupy a výhody v rámci programu Môj Mastercard

Aktualizácia údajov: 20. 07. 2024 - Zdroj: banky | Upozorniť na zmenu alebo chybu

Vysvetlivky:

 • Úrokové sadzby sú v ročnom vyjadrení.
 • Bezúročné obdobie je čas, počas ktorého nebudú platby kreditnou kartou úročené.
 • Úverový limit je minimálna a maximálna výška úveru, ktorú poskytuje banka pre danú cashback kreditnú kartu.
 • Minimálna splátka je určená ako % z dlhu, alebo ako % z celkového úverového limitu. Štandardne ide o minimálnu výšku mesačnej splátky, takže vyčerpané peniaze môžete na cashback kartu splácať aj vyššími splátkami, poprípade môžete splatiť všetko naraz.
 • Poplatky za rok: Jedná sa o jednorazový ročný poplatok alebo 12x mesačný poplatok. Pokiaľ banka používa súčasne ročný aj mesačný poplatok, sú spočítané do jednej sumy. Rozpis poplatkov si zobrazíte po kliknutí na obrázok cashback karty.

Čo sú cashback kreditné karty?

Cash-back karta je typ kredinej karty, ktorá vám z každého nákupu zaplateného kartou u obchodníka cez POS terminál vráti časť peňazí alebo body, ktoré si môžete vymeniť za hodnotné darčeky. K vráteniu peňazí (prípadne pripísaniu bodov) dochádza obvykle raz mesačne. Pri niektorých kartách sa môžete stretnúť so špecifickými podmienkami, napríklad

 • vyplatenie cash-backu raz ročne
 • vyplatenie cash-backu raz za polrok
 • vyplatenie cash-backu až po nazbieraní určitej sumy a pod.

Výška cash-back bonusov je rôzna a závisí výhradne od vydavateľa kreditnej karty. Najčastejšie sa stanovuje v percentách. Na slovenskom bankovom trhu je momentálne niekoľko kreditných kariet, ktoré ponúkajú cash-back vo výške od 0,5 % až do 5 %.

Cashback karta Foto: Pexels

Príklad využitia cashback kreditnej karty s funkciou vrátenia peňazí

Kreditná karta vracia cash-back 1 % z každej platby kartou u obchodníka. Mesačný poplatok za vedenie karty je vo výške 1 € a karta má 45-dňové bezúročné obdobie.
Ak v priebehu mesiaca zaplatíte kartou 300 EUR u rôznych obchodníkov, na konci mesiaca vám vydavateľ karty vloží na cashback kartu odmenu vo výške 3 eurá (1 % z 300 EUR). Obchodník si zároveň zaúčtuje mesačný poplatok za kartu vo výške 1 euro. Váš dlh na konci mesiaca nebude 301 EUR ako pri klasickej kreditnej karte, ale iba 298 EUR.
Ak týchto 298 EUR vrátite späť na kartu počas bezúročného obdobia, v danom mesiaci vďaka cash-back bonusu ušetríte presne 2 eurá.

Cashback kreditná karta s vrátením bodov

Niektorí vydavatelia kreditných kariet ponúkajú cashback v podobe pripísania bodov, ktoré sú vyjadrené ako % z platby. Body si následne môžete vymeniť za hodnotné darčeky, ako napríklad

 • vstupenky na premiéry
 • večeru v štýlovej reštaurácií
 • wellness balíčky
 • masáže
 • zasielanie kytíc a mnoho ďalších odmien

Porovnanie cashback kreditných kariet

Porovnanie cashback kariet si môžete zobraziť podľa úrokovej sadzby, mesačného alebo ročného poplatku, úverového limitu, výšky splátky alebo dĺžky bezúročného obdobia na kreditnej karte.

Chcete mať lepší prehľad? Pozrite si porovnanie všetkých kreditných kariet.

Porovnanie kreditných kariet  

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

lacne nakupy Koniec lacných nákupov z Číny
Európska únia pripravuje zavedenie dovozných ciel na lacný tovar z Číny, čo významne ovplyvní ceny na čínskych e-shopoch ako Temu, Aliexpress a Shein.

vub banka Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.

Najlepší účet zadarmo Porovnanie účtov zadarmo - 365.bank, mBank a Fio Banka
Kde získate platobnú kartu a výberu z bankomatu zadarmo? Porovnali sme 3 najpopulárnejšie účty zadarmo a vieme, ktorý je pre vás najvýhodnejší.

Ďalšie