Životné poistenie - porovnanie

Rizikové životné poistenie

Chcete zabezpečiť vašich blízkych v prípade vašej smrti, úrazu či choroby? Hľadáte životné poistenie s najlepším krytím za najvýhodnejšiu cenu? Uzatvorte rizikové životné poistenie a plaťte len za poistené riziká, ktoré si sami vyberiete. Využite bezplatnú a nezáväznú konzultáciu s odborníkom, ktorý pre vás pripraví detailné porovnanie jednotlivých poisťovní. Ak však máte záujem o túto službu, je potrebné, aby ste nám poskytli súhlas so spracovaním Vašich osobných údajov, aby sme ich mohli poskytnúť odborníkom, ktorí Vás budú ďalej kontaktovať, inak Vám takúto službu nevieme zabezpečiť (to neplatí pre udelenie súhlasu s marketingovým oslovením).

Vyplňte formulár a porovnajte si poistenie v jednotlivých poisťovniach:

Zadajte požadované údaje

Rekreačne = bez členstva v športovom klube / organizácii

Amatérsky = pod hlavičkou športového klubu / organizácie, ale nezúčastňuje sa najvyšších štátnych súťaží

Profesionálne = pod hlavičkou športového klubu / organizácie, zúčastňuje sa najvyšších štátnych súťaží ALEBO za svoju činnosť dostáva mzdu
Duševná práca = administrátor, poradca, dispečer, manažér, učiteľ …

Manuálna práca = vo výrobe a službách, napríklad barman, montér, automechanik, mechanik, inštalatér …

So zvýšeným rizikom = baník, hasič, policajt, vojak, tunelár …

Potrebujem životné poistenie?

Nikdy neviete, čo sa môže stať. Životné poistenie pomôže udržať životný štandard vás a vašich blízkych aj pri neočakávaných životných situáciách, napríklad v prípade úrazu, choroby alebo úmrtia poisteného.

5 najväčších mýtov o životnom poistení

Premýšľanie o smrti, či inej krízovej situácii v živote, nie je pre nikoho z nás príjemné. Dôvodov, pre ktoré sa ľudia vyhýbajú uzatváraniu životného poistenia, je však viac.

Prečítajte si o 5 mýtoch, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť skutočný význam životného poistenia.

Mýtus č. 1: Platiť si životné poistenie je príliš drahé

Väčšina ľudí si myslí, že životné poistenie je pre nich oveľa drahšia ochrana, ako skutočne potrebujú. Rizikové životné poistenie však vôbec nie je drahé. Pri rizikovom životnom poistení platíte len na za konkrétne poistené riziká. To znamená, že nemusíte sporiť ako pri investičnom životnom poistení. Výsledkom je, že poistenie smrti a trvalých následkov úrazu môžete uzatvoriť už od 10 € mesačne.

Mýtus č. 2: Som mladý a zdravý a životné poistenie nepotrebujem

Tak toto je spomedzi všetkých mýtov snáď ten najväčší. Nikdy predsa neviete, čo sa vám môže stať. Opak je preto pravdou. Práve v skoršom veku je výška poistenia omnoho nižšia a výhodnejšia, nakoľko vekom sa zvyšuje riziko zdravotných problémov.

Mýtus č. 3: Životné poistenie, ktoré za mňa platí zamestnávateľ, mi úplne stačí

Omyl! Zamestnanecké životné poistenie je síce veľkým zamestnaneckým benefitom, avšak zvyčajne je jeho plnenie príliš nízke a nemusí stačiť na zabezpečenie mladých rodín. A čo ak svoju prácu stratíte? Zamestnanecké životné poistenie vám teda skončí tiež, preto je lepšie platiť si ho individuálne. Je to najbezpečnejší spôsob, ako zabezpečiť seba a svoju rodinu.

Mýtus č. 4: Ak zomriem, aj tak mi žiadne poistenie nepomôže a rodine ma nevráti

Bohužiaľ, je to tak. Avšak životné poistenie môže pomôcť vašej rodine v nepríjemnej situácii nedostatku peňazí. Dedičské konanie môže trvať mesiace či roky, zatiaľ čo výplata životného poistenia je otázka niekoľkých dní či týždňov. Životné poistenie preto nevnímajte ako produkt, na ktorom zbohatnete, ale ako produkt, ktorý môže pomôcť vám alebo vašim blízkym v prípade neočakávaných nepriaznivých udalostí.

Mýtus č. 5: Najťažšie je vybrať si z toľkých produktov to pravé pre mňa

Áno, je pravda, že na trhu existuje veľký počet druhov životného poistenia. Preto najdôležitejším krokom pri vašom rozhodovaní by mal byť výber skutočného odborníka, ktorý vám životné poistenie vysvetlí a pomôže s výberom najlepšieho produktu pre vaše potreby. Vždy si podrobne prečítajte všetky poistné podmienky v navrhovanej zmluve, rozsah plnenia a všetky výluky. Ak si správne nastavíte parametre zmluvy, nič vás nemôže prekvapiť.

Aké riziká si môžem poistiť?

Životné poistenie pokrýva nasledujúce riziká (môžete sa rozhodnúť, či chcete poistiť všetky alebo len niektoré):

 1. smrť poisteného z akéhokoľvek dôvodu,
 2. smrť následkom úrazu,
 3. trvalé následky úrazu,
 4. denné odškodné za nevyhnutnú liečbu úrazu,
 5. dennú dávku v prípade práceneschopnosti,
 6. dennú dávku v prípade hospitalizácie,
 7. vznik kritickej choroby - rakoviny, infarktu a podobne.

Životné poistenie k hypotéke a úverom

Ak splácate hypotéku a úvery, určite by ste mali mať uzatvorené aj životné poistenie s poistným krytím v primeranej výške. Náklady na splácanie hypotéky patria k najvyšším v živote. Životné poistenie zabezpečí vás a vašich blízkych aj v situácii, keď nebudete môcť splácať hypotéku a úvery ako predtým.

Výpočet rizikového životného poistenia zadarmo

Využite možnosť bezplatnej a nezáväznej konzultácie s odborníkom.

 • Náš špecialista vám poskytne všetky informácie o poistných produktoch na trhu, porovná jednotlivé produkty s konkurenciou a vypracuje nezáväzný prepočet poistenia.
 • Ak sa rozhodnete, môžete potom prepočet osobne odkonzultovať a uzatvoriť poistenie, ktoré bude pre vás a vaše potreby najvýhodnejšie.
 • Za konzultácie nič neplatíte, ani sa k ničomu nezaväzujete.
 • Poistné krytie vypočítame presne podľa vášho príjmu, aby zabezpečilo vaše skutočné potreby.
 • Detailne porovnávame rozsah poistenia a zmluvné podmienky.
 • Môžete konzultovať s naším odborníkom úplne zadarmo.
 • Poistenie smrti a trvalých následkov úrazu môžete uzatvoriť už od 10 € mesačne.

Spolupracujeme s 9 životnými poisťovňami

Životné poistenie Allianz Životné poistenie Axa Životné poistenie ČSOB Životné poistenie ERGO Životné poistenie Groupama Životné poistenie Kooperativa Životné poistenie NN Životné poistenie UNIQA Životné poistenie Wüstenrot

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

Bonusové karty Porovnanie bonusových kariet Slovnaft, OMV a Shell
Porovnali sme bonusové programy Slovnaft, OMV a Shell a zisťovali sme, ktorá čerpacia stanica vám za tankovanie ponúkne najviac výhod.

ČSOB Využite online služby a uzatvorte si jednoducho účet z pohodlia vášho domova
Vývoj technológií stále napreduje a s ním aj zjednodušenie služieb – vo všetkých oblastiach, aj finančných. To, čo nás v minulosti trvalo pol dňa a stovky krokov, dnes zvládneme z pohodlia domova. Jediné, čo potrebujeme je pripojenie na internet. Takto jednoducho si dokážete zriadiť aj účet v banke. Ako na to?

Životné poistenie - poistenie trvalých následkov Poistenie trvalých následkov úrazu - porovnanie 7 životných poistení
Máte životné poistenie? Ako sa líši poistenie trvalých následkov úrazu medzi jednotlivými poisťovňami? Pozrite si porovnanie.

Ďalšie