Čo banka overuje pred schválením hypotéky

Banky preverujú každého klienta, ktorému poskytujú pôžičku alebo hypotéku. Predchádzajú tak riziku, že by klient úver nesplácal a banke požičané peniaze nevrátil. Výška príjmu pritom nie je to jediné, čo banky zaujíma.

Živnostník alebo zamestnanec?

Banky prísnejšie preverujú finančnú situáciu živnostníkov. V prípade zamestnancov stačí, ak ste zamestnaný aspoň 3 mesiace. Podnikanie živnostníkov však banky berú do úvahy až po uplynutí 6 mesiacov. Pre živnostníkov je taktiež náročnejšie dokladovať príjem z podnikania. Zamestnanci, naopak, častokrát príjem dokladovať nemusia, pretože si ho banka môže zistiť priamo od zamestnávateľa.

Výška príjmu je iba zlomok toho, čo si banka preverí pred tým, ako vám poskytne hypotéku. Ak vás zaujíma, čo všetko o vás banka potrebuje vedieť pred tým, ako vám hypotéku poskytne, prečítajte si viac kliknutím na tento odkaz.

30. 04. 2019 - Lenka Siváková

Prečítajte si aj: Hypotekárna jeseň 2021 – Porovnanie úverov na bývanie Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť? Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2