Dexia sa zmenila na Prima banku

Prima banka Slovensko, a.s. je nový názov Dexia banky Slovensko. Touto zmenou definitívne pretrhla všetky väzby na francúzsko-belgickú skupinu Dexia, s ktorou ju tak či tak už 9 mesiacov okrem názvu nič nespájalo. O novom obchodnom mene Prima banka Slovensko, a.s. rozhodlo valné zhromaždenie akcionárov banky ešte v novembri 2011. Nové obchodné meno bolo zapísané v Obchodnom registri SR s účinnosťou k 1. januáru 2012. Ako uviedol Ján Rollo, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva banky: „Zmenou obchodného mena pokračujeme v dlhodobom procese, ktorého cieľom je posilniť pozíciu Prima banky na slovenskom trhu. Pod novým obchodným menom budeme aj naďalej rozvíjať služby pre mestá a obce a zároveň výrazne investovať do rozvoja služieb pre občanov a firmy. Už v roku 2012 rozšírime našu pobočkovú aj bankomatovú sieť.“

Zmena obchodného mena banky súvisí so vstupom nového majoritného akcionára, ktorým sa ešte v apríli 2011 stala investičná skupina Penta.

Prima banka

Z histórie banky

  • Banka začala pôsobiť na slovenskom bankovom trhu v roku 1993 pod názvom Prvá komunálna banka a.s.
  • V roku 2000 sa majoritným akcionárom Prvej komunálnej banky a.s. (pôvodne univerzálnej banky s povolením na vykonávanie devízových operácií sídliacej v Žiline) stala nadnárodná finančná skupina Dexia
  • 31. marca 2011 sa novým majoritným vlastníkom Dexia banky Slovensko stala spoločnosť Penta Investments
  • 1. januára 2012 Dexia banka Slovensko zmenila názov na Prima banka Slovensko, a.s.

Banka má v súčasnosti majoritné postavenie na trhu služieb pre mestá a obce. V ponuke banky sú komplexné služby pre obyvateľstvo, mestá, obce, verejnoprospešné podniky a podnikateľské subjekty. Banka sa výraznou mierou podieľa na financovaní rozvojových programov komunálneho sektora, programov bývania a environmentálnych programov.

Tip na porovnanieHľadáte najlepší bežný účet? Porovnajte si bežné účty v jednotlivých bankách.

02. 01. 2012 -

Prečítajte si aj: Koronavírus zatiaľ neovplyvnil úroky na hypotékach Výhodná pôžička až do 30 000 eur Už 10 rokov ponúkajú účet zadarmo. Založiť si ho môžete aj vy cez internet.

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2