Refinancovanie hypotéky 2019: Oplatí sa vám refinancovať hypotéku?

Refinancovaním hypotéky môžete získať výhodnejší úrok, skrátiť si dobu splácania, nastaviť si splátky podľa vašich predstáv a ušetriť na poplatkoch. Pred refinancovaním je však dôležité pozrieť sa na podmienky, za ktorých vám bola poskytnutá vaša súčasná hypotéka.

Pozor na poplatky súvisiace s refinancovaním

Ako prvé si overte podmienky predčasného splatenia vašej hypotéky. V prípade, že vám vaša súčasná banka uloží pokutu za predčasné splatenie, poprípade poplatok v rozmedzí niekoľkých percent zo zostatkovej sumy, môže sa stať, že sa vám refinancovanie hypotéky neoplatí. Prepočítajte si, či je úrok, ktorý získate v novej banke, dostatočne nízky na to, aby sa vám oplatilo hypotéku refinancovať aj v prípade vyššej pokuty za jej predčasné splatenie.

Ako refinancovať hypotéku najvýhodnejšie?

Každá banka chce, aby ste svoju hypotéku refinancovali práve u nich. Refinancovanie hypotéky kalkulačka je nástroj, ktorý pre vás pripravili naši odborníci, aby ste  zistili, či sa vám hypotéku oplatí refinancovať.

Viac rád, ako refinancovať hypotéku a všetko na tému refinancovanie hypotéky 2019 si prečítate kliknutím na niektorý z odkazov.

01. 08. 2019 - Lenka Siváková

Prečítajte si aj: Polovicu hypoték na Slovensku si zobrali nezadaní Prehľad dokladov, ktoré potrebujete na vybavenie hypotéky Nehnuteľnosti sú už drahšie ako pred krízou

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2