Prehľad dokladov, ktoré potrebujete na vybavenie hypotéky

Doklady, ktoré musíte predložiť pri vybavovaní hypotéky sa líšia aj v závislosti od toho, či si vybavujete klasickú hypotéku, americkú hypotéku alebo hypotéku na refinancovanie.

Pri všetkých však platí, že je potrebné dokladovať výšku vášho príjmu. Proces dokladovania príjmu je jednoduchý, keď ste zamestnanec pôsobiaci na Slovensku. O niečo komplikovanejšie je dokladovanie príjmu zo zahraničia. Ako postupovať v tomto prípade sme pre vás zhrnuli v článku Hypotéka a príjem zo zahraničia.

Kúpa a výstavba sú rozdiel

Pri klasickej hypotéke budete musieť preukázať aj účel použitia peňazí. V prípade kúpy bytu alebo domu môže byť pre banku postačujúca kúpna zmluva. V prípade výstavby domu však budete musieť banke predložiť:

Zoznam dokumentov, ktoré budete potrebovať pri zaobstaraní nového bývania, nájdete v článku Doklady na vybavenie hypotéky.

Porovnanie hypoték

Pred výberom hypotekárneho úveru je však kľúčové urobiť si porovnanie hypoték. Hypokalkulačka nájde aktuálne najlepšiu hypotéku na trhu, ktorá nezaťaží váš rozpočet.

26. 09. 2019 - Lenka Siváková

Prečítajte si aj: Polovicu hypoték na Slovensku si zobrali nezadaní Nehnuteľnosti sú už drahšie ako pred krízou Ceny nehnuteľností poklesli, hypotéky s nízkym úrokom ostávajú

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2