Život bez hotovosti si vie predstaviť väčšina Slovákov

Dve tretiny Slovákov si dokážu predstaviť zrušenie hotovosti a realizovanie všetkých platieb už len prostredníctvom kariet, mobilu či prevodov v banke alebo cez internet banking. Vyplýva to z telefonického prieskumu, ktorý pre Prima banku zrealizovala agentúra 2muse. Život bez hotovosti si vedia predstaviť mierne viac muži ako ženy, skôr ľudia vo veku nad 46 rokov a vyššie príjmové skupiny. Slováci si myslia, že zrušenie hotovosti by im spôsobilo najväčšie problémy pri nákupoch na tržniciach a od podomových obchodníkov (24 %), pri nákupe rýchleho občerstvenia (15 %) a pri platbách v taxíkoch a autobusoch (13 %).

Slováci v prieskume uviedli, že v súčasnosti hotovosť využívajú približne na polovicu svojich výdavkov. „Bezhotovostné transakcie z roka na rok stúpajú. Využívajú ich viac vzdelanejší ľudia s vyšším príjmom. V Bratislave a v Košiciach už počet bezhotovostných operácií predbehol tie hotovostné,“ povedal Marek Tomeš, špecialista na prieskumy trhu Prima banky.

Tip na porovnanieZľavy na všetkých čerpacích staniciach: AUTOKARTA

Zdroj: Prima banka

19. 07. 2012 -

Prečítajte si aj: Otvorte si účet a získajte odmenu 10 EUR VÚB Banka predstavila 3 nové produkty – osobný účet pre deti a sporiaci účet pre mladých a seniorov 3 tipy, ako naučiť vášho tínedžera nerozhadzovať peniaze

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

Bežný hovor do siete O2