Čo je balík služieb

Balík služieb je bankový produkt, ktorý okrem bežného účtu obsahuje aj ďalšie doplnkové produkty a služby zviazané s bežným účtom. Bežný účet je základnou položkou balíka.

Predaj balíka služieb je dobrým príkladom tzv. „up-sell“ predajnej stratégie bánk. Aj keď sa balík služieb tvári ako jeden produkt za jednu cenu, v skutočnosti si kupujete niekoľko produktov a služieb súčasne. Podstatou tohto typu predaja je výhodnejšia cena za balík služieb, ktorý okrem bežného účtu môže obsahovať aj:

  • platobnú kartu (štandardnú, prestížnu, virtuálnu pre platby na internete, doplnkovú),
  • služby elektronického bankovníctva (internet banking, mobil banking, SMS banking),
  • niektoré transakcie zadarmo (výbery z bankomatov, platby u obchodníkov, inkasá),
  • možnosť povoleného prečerpania, nazývaného aj povolený debet či kontokorentný úver,
  • cestovné alebo úrazové poistenie,
  • zasielanie výpisov zadarmo atď.

Ak by ste si celý obsah balíka kúpili k bežnému účtu ako osobitné položky, zaplatili by ste určite viac ako za balík. Niektoré položky balíka sa k obyčajnému účtu dokonca kúpiť ani nedajú. Pokiaľ Vám ale k bežnému účtu stačí jedna platobná karta a internet banking, oplatí sa cenu prepočítať aj osobitne.

Banky zatiaľ neumožňujú navoliť si položky balíka služieb jednotlivo (s výnimkou Flexiúčtu od VÚB banky). Balíky služieb sú ponúkané v niekoľkých variantoch – od základných až po tie, ktoré dokážu splniť očakávania aj tých najnáročnejších klientov. Čím viac služieb balík obsahuje, tým je jeho cena vyššia. Pri väčšine balíkov je štandardnou súčasťou platobná karta (VISA, Maestro, MasterCard), služby elektronického bankovníctva a pravidelné zasielanie výpisov z účtu. So stúpajúcou cenou balíka pribúdajú ďalšie služby: bezplatné výbery z bankomatov, bezplatné platby, doplnkové platobné karty zadarmo a pod.

Čo je bežný účet Podľa čoho si vybrať

Potrebujete pomôcť?

0948 090 040

+421 948 090 051

Bežný hovor do siete O2

Správy

Kryptomeny Záujem o investície do kryptomien dlhodobo rastie. Akým spôsobom je možné nielen Bitcoin kúpiť?
Kryptomena už niekoľko rokov nezaujíma iba technologických nadšencov či priekupníkov pohybujúcich sa v šedej ekonomike. V dnešnej dobe sa jedná o úplne legitímny finančný nástroj, ktorý preniká k širokej verejnosti a stáva sa veľmi obľúbenou investíciou.

vub banka Taliansko má po prvýkrát najlepšiu banku v západnej Európe
Intesa Sanpaolo bola ocenená ako Banka roka v západnej Európe a Banka roka v Taliansku od prestížneho magazínu The Banker.

ucet zadarmo Už 10 rokov ponúkajú účet zadarmo. Založiť si ho môžete aj vy cez internet.
K účtu navyše dostanete platobnú kartu zadarmo a bezplatné výbery až do 30.6.

Ďalšie